Ray a DCRainmaker.com-ról, jött rá, hogy semmi más nem kell hozzá csak a Soleus GPS óra USB adatkábele, valamint a Soleus adatletöltő szoftvere. A Timex Marathon órát csatlakoztatva, tádááá, a program Soleus óraként felismerte és a teljes GPS log letöltést engedélyezte a Timex órával. A hardver úgy tűnik egy az egyben ugyanaz. Ez fasza, 100 dolcsis órából full gps log. :)
A srác tesztje itt olvasható: The $99 Timex Marathon GPS In-Depth Review
Soleus: http://www.soleusrunning.com/
Ok, gondoltam, az Easy traineren is, látom ott a 4 csatlakozó felület, mindenképp kipróbálom a dolgot!
Az Easy trainer töltője is USB kábel, de csak 2 tűs, az áramhoz. Raynek volt 4 tűs adatkábele ugye a Soleustól. Ezen a plusz két tűn (lábon) történik az adat kommunikáció. Neten találtam is gyári Soleus vezetéket, gondoltam hátha nem drága megrizikóznám. Drága nem volt, csak messze, Ausztráliában. Küldés EU-ba meg nuku. Ez a Soleus úgy tűnik csak Ázsia-pacifik területen forgalmaz.
Így nem maradt más mint a buherálás. Valahogy két plusz lábat az eredeti csatira varázsolni lenne célszerű. Szétszedtem.
csak áram vezetékek, de a nyákon ott a kialakítás az adatlábaknak, szuper |
a vezetéket megbontva előbújt a 2 adatvezeték is, kezdtem optimista lenni |
Verzió 1:
ebből csinálok pöcköt ami átmegy a nyák lyukon |
the pöcök |
az adat vezetékeket persze mindig minden verzióban is próbáltam. |
Még méretre vágtam, reszeltem, csak nincs több fotó |
Verzió 2:
V alakú kis rugó lábak |
Nem ilyen rugó kell! Egy kis gumicső rugónak, benne sima vezeték, végén a csati. Gondoltam ez lesz a tuti. Csak egy félkész fotóm van róla...:)
Verzió 3:
ott a gumi, az érintkező, csak még nincs készre feszítve, levágva, stb... |
Azért szerettem volna az eredeti vezetékkel megoldani, mert ha sikerült volna, kész megoldást tudtam volna mutatni. Hát ez ilyen sufni tuning módszerekkel sajnos nem sikerült. Ezek után már csak meg akartam tudni, működik e az adatletöltés a Soleus szoftverrel, vagy sem. Ha igen, ennyi ide a blogba végülis elég. Egy elektroműszerész úgy gondolom nevetve gyárt megfelelő érintkezőket megfizethető áron, elég neki megadni a lábkiosztást és megmutatni az órát.
Így máris egyszerűbbé vált a kutató munka. :) A Run trainer USB vezetékén a tűk rugósak.. A tűk mérete, poziciója nem tökéletesen, de a célnak megfelelően passzolt az Easy trainerre. Van egy gazdátlan ilyen vezetékem, ami még a garanciás cseréből maradt meg, úgy döntöttem feláldozom a szent cél érdekében. A csati kialakítása más elven működik a két óránál, ezért 2 műanyag pöcköt le kellett vágnom róla.
Verzió 4:
szét is kellett szedni az adatvezetékek cseréjéhez. |
tölt, ez itt is ok |
bionikus rugó, csak kézzel tudtam a megfelelő pozicióban szorítani |
USB Devie not recognised... |
Soleus szoftver: Can not find Device... |
Néhány következtetésem.
Az eredeti USB vezetékben semmilyen egyéb kis elektornikai alkatrész nincs a nyákon, és nem is látszik, hogy lenne rajta kialakítás és csak butítva lenne. Ha mégis, és a akkor a nyák direkt ehhez a verzióhoz készült, miért van rajta az adatlábaknak a kialakítás. Értitek. Szerintem nem valószínű, hogy itt van eltérés.
A Run trainer órán vannak ilyen kis kocka, téglalap alakú alkatrészek minden vezeték útvonalán. Nem tudom, hogy ezek vajon valami diódák áram védelemnek, vagy ellenállások ami a protokolhoz lényeges lehet. És ezért nem működik a Run trainer vezetékével. (Nem fotóztam le a kis alkatrészeket...) Lehet ezt még megpróbálom. hogy leforrasztom őket a nyákról és áthidalom. (vmikor...)
Esetleg a Timex Marathon óra után már gondoltak rá, hogy levédjék az adatkommunikációt? Rákérdeztem Timex Magyarországnál, de ilyen szinten ők már nem tudnak a dolgokról sajnos. Ők forgalmazók.
Ez van. Pedig egész ütős kis órát lehetett volna varázsolni ezzel a feature-el.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése